Ścieżka rowerowa Bydgoszcz - Koronowo

Ścieżka Rowerowa Bydgoszcz – Koronowo

Bydgoszcz - Tryszczyn - Gościeradz - Okole - dawny most kolejki wąskotorowej - Koronowo

4.14 (82%) - 49 głosy

17.4 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

asfalt: 75 % | szuter: 25 %

Spis treści:   Mapa trasy | Opis  | Komentarze

Mapa

Opis

Nowość!

Ten szlak (i wiele innych) znajdziesz na bardzo dokładnej mapie turystycznej Bydgoszczy i okolic w PDF dostępnej od ręki w naszym sklepie – tylko 14 zł (natychmiastowa wysyłka)

Trasa łącząca Bydgoszcz z Koronowem i Zalewem Kornowskim. Wybudowana w znacznych odcinakach na trasie kolejki wąskotorowej, jako wydzielona droga dla rowerów (DDR). W większości o nawierzchni asfaltowej. Największą atrakcją trasy jest przejazd wysokim mostem, wybudowanym pierwotnie na potrzeby “wąskotorówki”.

Trasa zaczyna się przy skrzyżowaniu ulic Koronowskiej z Opławiecką w Bydgoszczy. Dojazd do tego miejsca prowadzi drogą rowerową wzdłuż Koronowskiej, która z kolei jest połączona z siecią dróg w mieście.

Zobacz: mapa dróg rowerowych w Bydgoszczy.

Trasa rowerowa Bydgoszcz – Koronowo – przebieg

Początek trasy – granica Bydgoszczy (4 km)

 To 4 km jazdy w nieco pofalowanym terenie leśnym. Nawierzchnia tu zastosowana to bardzo dobrej jakości szuter, mocno związany i twardy. Nie trzeba się obawiać grzęźnięcia czy dużych wstrząsów, aczkolwiek użytkownicy rowerów szosowych mogą woleć biegnący obok asflat drogi krajowej nr 25.

 

Granica Bydgoszczy – Trzyszczyn (4 km)

 Ten fragment to najsłabsza strona trasy. Prowadzi ona drogą z kostki, równolegle do ruchliwej szosy w otwartym terenie. Przy skrzyżowaniu z ulicą Wteleńską w Tryszczynie oznakowanie sugeruje, że to koniec trasy. Kontynuując jazdę prosto docieramy do jej dalszego ciągu za miejscowością.

 

Trzyszczyn – Gościeradz (4 km)

 Za Tryszczynem droga skręca w lewo w pola i kluczy między sadami. Po 1,5 km wraca jednak do drogi krajowej i równolegle do niej prowadzi do Gościeradza.

 

Gościeradz – Koronowo (5,4 km)

 W Gościeradzu przekraczamy drogę krajową i kontynnujemy jazdę wydzieloną, asfaltową trasą, która stopniowo oddala się od “krajówki”. To najciekawszy odcinek wycieczki. Jedziemy częściowo w otwartym terenie pomiędzy rzadką zabudową, częściowo w lesie. Po minięciu cegielni zaczyna się efektowny widokowo odcinek prowadzący wzdłuż brzegu doliny Brdy w lesie. Trasa jest lekko nachylona w dół. Dojeżdżamy nią do głównej atrakcji – biegnącego 25 na poziomem wody mostu dawnej kolejki wąskotorowej. Uznawany za najwyższą przeprawę tego typu w Europie. Na moście robimy obowiązkowy postój na zdjęcia. Kolejny kilometr trasy doprowadza nas do Koronowa.

Fotorelacja z przejazdu trasą

Trasy w okolicy

Trasa Ścieżka Rowerowa Bydgoszcz – Koronowo - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Trasa Ścieżka Rowerowa Bydgoszcz – Koronowo - ile km?

Długość trasy wynosi 17.4 km (szczegóły)

ile czasu potrzeba na pokonanie trasy Ścieżka Rowerowa Bydgoszcz – Koronowo?

Na pokonanie tej trasy o długości 17.4 km należy przeznaczyć do 2 godzin (szczegóły)

Gdzie znajduje się trasa Ścieżka Rowerowa Bydgoszcz – Koronowo?

Trasa Ścieżka Rowerowa Bydgoszcz – Koronowo prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie (szczegóły)

Kategorie

Rodzaje szlaku: Droga (ścieżka) rowerowa. Miejscowości: Bydgoszcz i Koronowo. Regiony: Bydgoski (powiat). Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 7 czerwca 2022