Powodów, dla których ludzie omijają siłownie lub kluby fitness jest wiele. Może to być po prostu brak odwagi i niechęć do ćwiczenia pośród innych osób, może to być lęk przed ocenianiem w miejscu publicznym. Jedni nie lubią innej aktywności niż spokojne spacery i bieganie, drudzy zwyczajnie nie lubią uprawiać sportu poza domem.

Być może należysz do którejś z tych grup, a być może właśnie jesteś po kontuzji i chcesz wrócić do uprawiania sportu powoli, spokojnie i na swoich zasadach. Niezależnie od powodów, dla których uważasz, że aktywność fizyczna poza domem nie jest czynnością dla Ciebie, jest na to sposób. Jaki? Bieżnia elektryczna domowa. Dlaczego?

Bieżnie elektyczne domowe, czyli wsparcie Twojego zdrowia

Ruch jest zdrowy. Po prostu. Czy wiesz, czym grozi zaniechanie uprawiania aktywności fizycznej? Odpowiedzi przynosi Światowa Organizacja Zdrowia, która alarmuje, że brak ruchu w życiu jest główną przyczyną ¼ zachorowań na raka piersi i okrężnicy, 27% problemów zdrowotnych na tle cukrzycy i 30% chorób kadriologicznych (m. in. niedokrwienia serca). Według WHO jako osoby dorosłe powinniśmy przeznaczać na uprawianie sportu około 150 minut tygodniowo. To trzy i pół godziny – tyle, ile kilka odcinków Twojego ulubionego serialu na Netflixie lub dwa filmy średniej długości. Czy przeznaczasz tyle czasu na sport w tygodniu?

Jeśli nie, powinieneś wiedzieć, że istnieje łatwa i szybka metoda, która pozwoli Ci bezboleśnie i niezauważalnie wdrożyć ruch do Twojego życia. Pochodzi z książki „Atomowe nawyki” i polega na łączeniu obowiązków z pokusami. Czyli sprowadza się do jednoczesnego robienia tego, czego nie lubisz (lub co musisz zrobić) i tego, co robić uwielbiasz. Przykład? Bieżnie elektyczne domowe: bieganie i oglądanie ulubionego serialu. Słuchanie nowego odcinka interesującego podcastu i trening. Widzisz? To proste! W ten sposób z łatwością zaczniesz uprawiać sport, a Twoje ciało będzie Ci wdzięczne. To najlepsza metoda na początek przygody z aktywnością fizyczną. Pamiętaj, że niezależnie od tego, jaki rodzaj sportu uprawiasz, Twoje ciało Ci za to podziękuje w przyszłości. Chodzenie czy bieganie na bieżni w domu to tak samo dobry wybór jak trening na siłowni, jeśli chcesz zachować zdrowie i sprawność fizyczną na dłużej.

Bieżnie elektryczne domowe – jaki rodzaj wybrać?

Zakup tego produktu powinien być przemyślany, a sam model bieżni dopasowany do Ciebie możliwie jak najlepiej. Czy wiesz, gdzie Twoja wymarzona bieżnia będzie stać? Masz niewiele miejsca w mieszkaniu lub kawalerce i jesteś przekonany, że to wyklucza Cię z grona posiadaczy bieżni? Nic bardziej mylnego. Na rynku spokojnie znajdziesz składane modele, które zmieszczą się za drzwiami czy nawet w szafie w przedpokoju. Jeśli lubisz mieć swobodnie opuszczone ręce podczas wykonywania treningu, poszukaj bieżni bez oparcia dla rąk. A jeśli wiesz, że potrzebujesz uchwytu na telefon lub bidon, wzróć uwagę czy oglądany przez Ciebie model ma właśnie te dodatki. Redakcja WalkingPad życzy Ci udanego poszukiwania swojego modelu wśród bieżni elektrycznych domowych, a później przyjemnych treningów!

materiał zewnętrzny