Jeśli szukasz hotelu, który nie tylko zapewni Ci nocleg, ale także zaoferuje doskonały relaks i rozrywkę, hotel z basenem będzie doskonałym wyborem. Kontakt człowieka z wodą poprawia samopoczucie. Z wielu powodów nie zawsze możemy spędzać czas w pobliżu zbiorników wodnych. I tutaj z pomocą przychodzą hotele spa z basenem.

Jakie korzyści daje pływanie?

Pływanie może być nie tylko przyjemnym sposobem spędzania czasu, ale ma także wiele korzyści zdrowotnych. Jeśli chcesz wzmocnić główne grupy mięśni, będzie to idealne rozwiązanie. Dodatkowo pozytywnie wpływa to na ogólną sprawność, elastyczność, zwinność i wytrzymałość. Dodatkowo sport ten będzie idealny dla osób, które ze względu na problemy ze stawami nie mogą biegać ani ćwiczyć. W wodzie ciało jest aż o 90% lżejsze niż na lądzie, co sprzyja odciążeniu mięśni i stawów. Dlatego wielu fizjoterapeutów zaleca nawet pływanie, przy problemach z kręgosłupem.
Jeśli mówimy o tradycyjnych sportach, takich jak bieganie czy kulturystyka, pływanie ma tę zaletę, że nie powoduje pocenia się. Wychodząc z wody, czujesz się lekko i rześko.

Pływanie ma również korzystny wpływ na układ oddechowy. Osoby regularnie ćwiczące w wodzie mają o wiele większą pojemność płuc niż osoby niepływające. Aktywność fizyczna w wodzie poprawia przepływ krwi i metabolizm. Trening na basenie poprawia pracę serca oraz zmniejsza tętno spoczynkowe i ciśnienie krwi.

Na co zwrócić uwagę, wybierając hotel z basenem?

Jest wiele ważnych kwestii, na które goście hotelowi zwracają uwagę, wybierając się do strefy Spa & Wellness. Pierwszą z nich jest wielkość basenu. Przeważnie baseny hotelowe są  bardziej rekreacyjnie niż sportowe, to dobrze jest móc w nich popływać, a nie tylko zamoczyć ciało. W strefie basenowej najważniejsza jest oczywiście kwestia czystości. Zarówno dotyczy to regularnej wymiany i ochrony przed bakteriami wody basenowej, jak i przecierania podłogi. Można również sprawdzić, w jakich godzinach otwarty jest basen w hotelu. Komfortowy hotel spa często wyposażony jest np. basenem solankowym, goście mogą skorzystać również z sauny fińskiej, czy łaźni parowej.

Luksusowy hotel spa z basenem w Świnoujściu

Otoczony zielenią, w cieniu nadmorskich sosen WEST BALTIC RESORT WELLNESS & SPA położony jest w dzielnicy uzdrowiskowej Świnoujścia, hotel znajduje się tuż przy nadmorskiej promenadzie i przy wejściu jedna z najpiękniejszych piaszczystych plaż nad Bałtykiem. WEST BALTIC RESORT WELLNESS & SPA jest idealnym miejscem na wypoczynek w gronie bliskich, a dzięki szerokiej ofercie zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych stał się doceniony na rynku krajowym i zagranicznym Wellness & Spa. Hotel położony jest w parku, na jednej z najbardziej urokliwych przybrzeżnych wysp Bałtyku i przemyślany projekt obiektu tworzą atmosferę zjednoczenia z naturą, wyjątkowy spokój i prywatność. Hotel Resort Spa to doskonały wybór na weekendowy odpoczynek.

materiał zewnętrzny