Podróżowanie jest pasją wielu Polaków i mowa jest tu nie tylko o wyjazdach wakacyjnych, ale też i tych krótszych na weekend czy nawet jeden dzień. Coraz więcej osób również wybiera się na ekstremalne wyprawy, które nie są zaplanowane, ale bardziej spontaniczne, a tym samym atrakcyjniejsze. Wiele z nich decyduje się na spanie w aucie, co oczywiście wymaga zaplanowania odpowiednio przestrzeni, by się wyspać, a przy okazji przeżyć przygodę życia. 

Czy w każdym aucie można się wyspać? 

Spontaniczne wyjazdy na weekend często nie wychodzą, bo ciężko jest znaleźć na ostatnią chwilę nocleg, ale też i ceny są niekiedy bardzo wysokie. Można jednak zrezygnować z noclegu w hotelu i wybrać spanie w aucie, które może być przygodą dla całej rodziny. Pytanie jednak brzmi, w jakim aucie można się wygodnie wyspać 

Najlepiej mieć kombi lub mini vana i wówczas bez problemu trzy osoby się wyśpią. Jednak także w niektórych sedanach jest na tyle wolnej przestrzeni, że dwie osoby będą mogły się przespać. Na pewno przed wyjazdem warto sprawdzić, czy siedzenia się składają i jest na tyle wolnego miejsca, by można było spokojnie się rozłożyć i wyspać. 

Jak zorganizować przestrzeń w samochodzie? 

Nocowanie w samochodzie może być wielką frajdą, szczególnie dla najmłodszych. Jednak także starsze osoby docenią taką formę noclegu, bo jest to fajna atrakcja, nie trzeba wydawać pieniędzy na nocleg, a przy tym można jechać przez Polskę i zatrzymać się w miejscowości, która się spodobała, bez obaw, że nie będzie można tam zostać dłużej ze względu na brak noclegu. Należy jednak przygotować odpowiednio przestrzeń, aby każdy z podróżujących mógł wygodnie spać: 

  • najważniejsze jest zmierzenie bagażnika i sprawdzenie, czy siedzenia się składają,
  • kolejnym krokiem jest zrobienie przeglądu auta,
  • należy zorganizować materac, kołdry i poduszki,
  • nie wolno zapomnieć o osłonach na szyby, by nikt nie zaglądał do środka w nocy.

Co zabrać ze sobą do auta, aby się w nim wyspać? 

Spanie w samochodzie kojarzy się pewnie większości osób z niewygodami, co jednak nie jest prawdą, jeśli się dobrze przygotuje do takiej wyprawy. Przede wszystkim najważniejszy jest materac lub śpiwór, na których będzie można spać. W letnie dni przyda się koc, a w nieco chłodniejsze kołdry.  

Taki wyjazd to dość spore logistyczne zadanie, bo nie wolno zapomnieć też turystycznej kuchence czy wodzie, która się przyda rano do mycia. Na pewno bardzo ważnym elementem jest latarka akumulatorowa, a najlepiej dwie w razie, gdyby jednak odmówiła posłuszeństwa. Przyda się też spray na komary i gaz pieprzowy, którym będzie można się ochronić w razie zagrożenia.  

Nocowanie w samochodzie – o czym należy pamiętać? 

Spanie w aucie może być taką atrakcją, że większość wypadów na weekend tak właśnie będzie wyglądać. Wystarczy jedynie się dobrze do tego przygotować. Jeśli zaparkuje się na polu kempingowym, to odpada kwestia higieny, bo w takich miejscach jest dostęp do toalet i pryszniców 

Jeśli jednak ktoś zdecyduje spać w odosobnionym miejscu, to należy uwzględnić te kwestie i wziąć ze sobą niezbędne rzeczy. Na pewno najważniejsze jest dobre zorganizowanie przestrzeni w samochodzie i zabranie ze sobą pościeli, materaca i ciepłych ubrań. Osłony na szyby przydadzą się nie tylko, by zapewnić trochę intymności, ale też będą chronić przed porannym słońcem.  

Nocowanie w samochodzie to świetny sposób na alternatywne spędzenie wolnego czasu podczas wyjazdów. Można bez planowania spakować się i ruszyć w drogę. Oczywiście warto wcześniej sprawdzić trasę i zobaczyć, gdzie można bezpiecznie zaparkować, ale odpada martwienie się o nocleg i też w kieszeni zostaje sporo środków zaoszczędzonych.

materiał zewnętrzny