Sezon rowerowy już tuż za rogiem. Każdy zapalony rowerzysta z pewnością wie o tym, że profesjonalny strój zwiększa komfort treningu. Wybór odpowiedniej odzieży to nie tylko wygoda, to przede wszystkim bezpieczeństwo. I jest ono potrzebne zarówno w wyczynowej, jak i w rekreacyjnej jeździe na rowerze. Pamiętajmy, że strój należy dopasować do stylu naszej jazdy oraz warunków atmosferycznych. Z tego tekstu dowiesz się jak ubrać się na rower, aby nie zafundować sobie kontuzji.

Odzież rowerowa Rogelli 

Oferta odzieży rowerowej firmy Rogelli jest bardzo szeroka i zróżnicowana. W sklepach stacjonarnych, a także internetowych możemy znaleźć komplety ubrań i obuwie do niemal każdej dyscypliny sportowej. Jak więc nie zgubić się w tym gąszczu produktów i wybrać odpowiednie modele odzieży? Jakie buty będą najlepsze? 

Jeśli jeździmy na rowerze wyłącznie od czasu do czasu i raczej rekreacyjnie niż wyczynowo możemy bez wyrzutów sumienia sięgnąć po strój uniwersalny. Mogą to być np. elastyczne legginsy sportowe połączone z koszulką lub krótkie spodenki i lekka bluzka. Oczywiście nie będą to ubrania tak funkcjonalne, jak modele profesjonalne, jednak przy sporadycznej jeździe będzie to dobre rozwiązanie. 

Dla zapalonych rowerzystów, którzy spędzają wiele godzin na dwóch kółkach, najlepszym wyborem będzie wysokiej jakości odzież od znanych producentów, którą jest dostępna pod adresem https://www.mikesport.pl/rogelli. Znajdziemy tam zarówno krótkie, jak i długie spodnie, koszulki, a także rękawiczki, ochraniacze na stopy i czapki pod kask. 

Idealna koszulka dla rowerzysty 

Koszulka, w której będziemy przemierzać rowerowe szlaki, powinna być wykonana przede wszystkim z oddychającego materiału, który odprowadza wilgoć. Warto zainwestować także w produkty wyprodukowane z tkanin antybakteryjnych. Pamiętajmy o tym, że wybrany przez nas model powinien być dopasowany tak, aby nie krępował ruchów. Przedłużany tył sprawi, że wiatr nie będzie wiał po odkrytych plecach. Profesjonalne koszulki rowerowe marki Rogelli mają z tyłu trzy kieszonki. Dzięki temu każdy rowerzysta ma zawsze pod ręką najbardziej potrzebne rzeczy. Bez problemu zmieści się tam bidon, baton energetyczny czy klucze.

A co ze spodenkami? 

Zarówno wybór spodni, jak i spodenek opiera się tak naprawdę o trzy kwestie. Pierwsza z nich jest związana z porą roku. I z pewnością nie trzeba nikomu tłumaczyć, że latem lepiej sprawdzą się spodenki, a w okresie jesienno-zimowym – spodnie. Będą one stanowić idealną ochronę dla kolan, które przy wychłodzeniu bardzo łatwo ulegają kontuzjom. Drugą kwestią jest styl oraz tryb jazdy. Jeśli spędzamy na rowerze co najmniej kilka godzin dziennie, powinniśmy zainwestować w modele z wkładką chroniącą pośladki oraz okolice krocza przed otarciami od siodełka. Decydując się na zakup takich spodni, musimy pamiętać o tym, aby nie łączyć ich bielizną, ponieważ takie rozwiązanie znacznie pogorszy komfort jazdy. Ostatnim kryterium jest luźność i obcisłość. Luźne modele są zdecydowanie bardziej komfortowe, jednak mogą podwijać się w trakcie jazdy. Obcisłe spodnie ściśle przylegają do ciała i musimy mieć na uwadze fakt, że jeżeli zostaną dobrane niewłaściwie, będą uwierać i powodować dyskomfort.

Kilka dodatków dla rowerzysty 

Przy kompletowaniu odzieży rowerowej powinniśmy zastanowić się jeszcze nad zakupem: 

  • kasku i okularów – kask, okulary i elementy odblaskowe to obowiązkowe wyposażenie rowerzysty o każdej porze roku. To właśnie te akcesoria decydują o naszym bezpieczeństwie na drodze, 
  • skarpet rowerowych – najlepszym rozwiązaniem są elastyczne i wytrzymałe modele, które chronią pięty przed otarciami, 
  • rękawiczek rowerowych – ochronią nasze dłonie przed otarciami od kierownicy. 

Strój na rower zazwyczaj składa się z wielu elementów. Pamiętajmy o tym, że dobór odzieży powinien być uzależniony przede wszystkim od ilości treningów, stylu jazdy, a także naszych indywidualnych preferencji. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się, czy wystarczy nam uniwersalna odzież sportowa, czy profesjonalny strój rowerowy Rogelli. 


materiał zewnętrzny