Kolarstwo amatorskie czy zawodowe to piękny i pasjonujący sport. Żeby jednak należycie przygotować się do jego uprawiania, należy przede wszystkim wyposażyć się w odpowiedni strój, który zapewni nam najwyższy komfort podczas jazdy na rowerze. Czym kierować się podczas wyboru? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Jazda na rowerze a … Jazda na rowerze. Intensywność ma znacznie

Pomimo powszechnego wyrażenia: “uwielbiam jeździć na rowerze”, podczas wybierania odzieży rowerowej należy komunikat doprecyzować. Jeśli jesteśmy zapalonymi turystami, którzy jazdę na rowerze traktują bardziej rekreacyjnie, doskonale sprawdzą się dla nas ubrania rowerowe cieplejsze, które pozwolą na odpowiednią izolacyjną warstwę ochronną, która zapewni nam najwyższy komfort. Jeśli jesteśmy kolarzami wyczynowymi, a naszym głównym celem jest uzyskanie jak najlepszych wyników przejazdu, wówczas dobierając strój rowerowy warto postawić na odzież lżejszą i lepiej oddychającą. Taki wybór pozwoli na perfekcyjne odprowadzenie potu z powierzchni naszego ciała, co jest kluczowe podczas nadmiernego wysiłku fizycznego.

Kurtki na rower – stwórz idealny komplet

Odzież rowerowa to absolutna podstawa, by móc efektywnie uprawiać sport, jakim jest kolarstwo amatorskie lub zawodowe. Perfekcyjny dobór ubrań zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań i preferencji. Dla jednych temperatura w okolicach 0°C będzie powodować ogromne zimno i dyskomfort, dla innych temperatury na poziomie -10°C będą znośne i akceptowalne. Wybierając się na rower należy stworzyć swój idealny zestaw ubraniowy. Im więcej warstw, tym większa możliwość regulacji cieplnej.

W całym asortymencie odzieżowym niebagatelną rolę odgrywają kurtki na rower. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli. Wybierając konkretny model należy wziąć pod uwagę przede wszystkim na:

  • materiał, z którego wykonano kurtkę,
  • krój,
  • funkcjonalność.

Najważniejszy jest materiał, z którego wykonano kurtkę na rower. Ważne, by był wodoszczelny oraz oddychający. Takie połączenie zagwarantuję nam doskonałą ochronę zarówno w aurze deszczowej, jak i podczas  silnego wysiłku fizycznego.

Odzież rowerowa

Najpopularniejsze kurtki na rower ze sklepu CycleShop.pl wykonane są z gorteksu bądź softshellu. Co więcej , ogromne znaczenie ma krój. Tył kurtki na rower powinien być przedłużany, co będzie chroniło nasze plecy przed wiatrem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli zależy nam na kurtce do kolarstwa szybkiego , z pewnością wybierzemy model przylegający. Jeśli jesteśmy aktywnym fizycznie turystą, możemy postawić na kurtki na rower luźniejsze, pod które śmiało będzie można założyć jeszcze polar czy bluzę.

Odległość ma znacznie

Wyposażenie dla każdego kolarza różni  się pod względem pokonywanych przez niego dystansów. Odzież rowerowa powinna zostać perfekcyjne dopasowana także do pokonywanych przez kolarza jednorazowo odległości. Dla niektórych codzienną trasą będzie 100 km, a dla innych rekreacyjne 15 km. Pokonywana odległość oraz czas, jaki zajmuje się przejechanie wyznaczonej odległości warunkuje przede wszystkim wybór rękawic do roweru oraz wkładek rowerowych do spodni. Jeśli więc wybierasz się na pierwszą, długą wyprawę rowerową, z całą pewnością należy wyposażyć się w rękawice rowerowe oraz wkładki.

Określ przewidywany budżet

Wybierając perfekcyjną dla siebie odzież rowerową ze sklepu internetowego CycleShop.pl, w pierwszej kolejności należy założyć sobie budżet, który będziemy chcieli przeznaczyć na typowo sportową, specjalistyczną odzież.  Nierzadko bywa tak, że podobny produkt będziemy mogli zobaczyć na witrynach sklepowych za 1/3 ceny renomowanych sklepów oraz producentów. Warto jednak postawić na jakość i oryginalność, by móc cieszyć się z gadżetów rowerowych przez długi czas, zachowanych w perfekcyjnej kondycji wizualnej.

Jak widać, kolarstwo, zarówno amatorskie jak i profesjonalne, wymaga odpowiedniego wyposażenia, zwłaszcza w zakresie odzieży rowerowej. Przekonaj się osobiście, jakie to proste i skuteczne. Do dzieła!.

materiał zewnętrzny