Zapaleni pasjonaci zapewne posiadają cały ekwipunek, jednak wiele osób zaczynających swoją przygodę z podróżowaniem dwukołowcem po szlakach, poszukuje przydatnych informacji. One niejednokrotnie pomogą Ci się przygotować na dłuższe wycieczki lub do swojej pierwszej wyprawy. Jesteś ciekaw, z czego składa się niezbędnik kolarza? Zapraszamy do artykułu!

W co się ubrać?

Przede wszystkim najważniejsze jest zainwestowanie w odzież sportową, ze względu wszelkie właściwości termoaktywne. Dzięki nim zwiększysz swój komfort podczas jazdy i zmniejszysz ryzyko nieprzyjemnych obtarć oraz odparzeń. Decydując się na „oddychające” i termoaktywne t-shirty ochronisz swoje ciało przed zimnem, bez konieczności zakładania krępującej ruchy, grubej kurtki. Jest to duże udogodnienie, ponieważ będąc rozgrzanym od wysiłku w otulającej kurtce – łatwo o przeziębienie.

Główną rolę w trakcie jazdy odgrywają Twoje nogi, które także powinny zostać odpowiednio chronione. Zimą najlepiej jest zainwestować w długie spodnie lub legginsy termiczne, chroniące przed chłodem i zapewniające pełną swobodę pedałowanie. Latem najlepiej zaopatrzyć się w najwyższej jakości spodenki sportowe dobrze przylegające do ciała i zapewniające ochronę przed możliwymi uszkodzeniami skóry nóg. Dzięki nim będziesz w gorące dni mógł swobodnie jeździć, a właściwości termoaktywnego materiału zapewnią odprowadzanie nadmiaru wilgoci oraz ciepła. Skóra będzie mogła swobodnie oddychać

, a Ty skupisz się jedynie na czerpaniu przyjemności z wycieczki.

Rękawiczki na rower wydają się zbędnym dodatkiem, ale tak naprawdę są elementem, który musi posiadać każdy kolaż. Obcieranie dłoni, zwłaszcza przy zgięciach, może być uciążliwe, bardzo bolesne i powodować długo gojące się pęcherze. Żeby temu zapobiec, niezbędne jest zakupienie odpowiednich rękawiczek kolarskich – nie mają materiału na opuszkach, co pomaga w stabilnym chwycie kierownicy.

Najważniejsza jest ochrona głowy!

Uważasz, że kask to obciachowy przeżytek? Absolutnie! Niejednokrotnie potrafi uchronić od poważniejszych urazów głowy. Jest to najbardziej podstawowe wyposażenie kolarza

, które noszą nawet osoby udające się okazjonalnie na małe przejażdżki rowerem. Podczas jazdy na trudnym terenie, gdy łatwo o chwilę nieuwagi lub zawahania – potrafi dochodzić do wypadków oraz przewróceń. W takich momentach kask chroni całą naszą głowę

buy amoxil

, która jest bardzo wrażliwa na urazy. Bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu.

Jakie buty na rower?

Obuwie również odgrywa bardzo ważną rolę w trakcie jazdy rowerem. Dlaczego? Ponieważ wygodne i antypoślizgowe potrafi zdecydowanie podnieść komfort. Stawiając na obuwie sportowe, będziesz mieć pewność, że przy pedałowaniu stopy nie będą się zsuwały z pedałów, a skóra będzie oddychać oraz posiadać odpowiednią cyrkulację powietrza. Dodatkowo będziesz mógł zapomnieć o wszelkich odciskach powstających na palcach stopy lub piętach.

Jeśli dopiero zaczynasz interesować się kolarstwem lub masz ochotę częściej wyjeżdżać na szlaki – wyposażenie to podstawa! Nie zapominaj o swoim bezpieczeństwie i ochronie ciała, które w chwilach nieostrożności może ulec urazom lub uszkodzeniom. Odpowiednio dobrana odzież zapewni Ci ogromną wygodę i komfort, a kask i ochraniacze zabezpieczą najważniejsze kończyny. Jesteś gotowy? To ruszamy!

materiał zewnętrzny