Zapaleni pasjonaci zapewne posiadają cały ekwipunek, jednak wiele osób zaczynających swoją przygodę z podróżowaniem dwukołowcem po szlakach, poszukuje przydatnych informacji. One niejednokrotnie pomogą Ci się przygotować na dłuższe wycieczki lub do swojej pierwszej wyprawy. Jesteś ciekaw, z czego składa się niezbędnik kolarza? Zapraszamy do artykułu!

W co się ubrać?

Przede wszystkim najważniejsze jest zainwestowanie w odzież sportową, ze względu wszelkie właściwości termoaktywne. Dzięki nim zwiększysz swój komfort podczas jazdy i zmniejszysz ryzyko nieprzyjemnych obtarć oraz odparzeń. Decydując się na „oddychające” i termoaktywne t-shirty ochronisz swoje ciało przed zimnem, bez konieczności zakładania krępującej ruchy, grubej kurtki. Jest to duże udogodnienie, ponieważ będąc rozgrzanym od wysiłku w otulającej kurtce – łatwo o przeziębienie.

Główną rolę w trakcie jazdy odgrywają Twoje nogi, które także powinny zostać odpowiednio chronione. Zimą najlepiej jest zainwestować w długie spodnie lub legginsy termiczne, chroniące przed chłodem i zapewniające pełną swobodę pedałowanie. Latem najlepiej zaopatrzyć się w najwyższej jakości spodenki sportowe dobrze przylegające do ciała i zapewniające ochronę przed możliwymi uszkodzeniami skóry nóg. Dzięki nim będziesz w gorące dni mógł swobodnie jeździć, a właściwości termoaktywnego materiału zapewnią odprowadzanie nadmiaru wilgoci oraz ciepła. Skóra będzie mogła swobodnie oddychać , a Ty skupisz się jedynie na czerpaniu przyjemności z wycieczki.

Rękawiczki na rower wydają się zbędnym dodatkiem, ale tak naprawdę są elementem, który musi posiadać każdy kolaż. Obcieranie dłoni, zwłaszcza przy zgięciach, może być uciążliwe, bardzo bolesne i powodować długo gojące się pęcherze. Żeby temu zapobiec, niezbędne jest zakupienie odpowiednich rękawiczek kolarskich – nie mają materiału na opuszkach, co pomaga w stabilnym chwycie kierownicy.

Najważniejsza jest ochrona głowy!

Uważasz, że kask to obciachowy przeżytek? Absolutnie! Niejednokrotnie potrafi uchronić od poważniejszych urazów głowy. Jest to najbardziej podstawowe wyposażenie kolarza, które noszą nawet osoby udające się okazjonalnie na małe przejażdżki rowerem. Podczas jazdy na trudnym terenie, gdy łatwo o chwilę nieuwagi lub zawahania – potrafi dochodzić do wypadków oraz przewróceń. W takich momentach kask chroni całą naszą głowę , która jest bardzo wrażliwa na urazy. Bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu.

Jakie buty na rower?

Obuwie również odgrywa bardzo ważną rolę w trakcie jazdy rowerem. Dlaczego? Ponieważ wygodne i antypoślizgowe potrafi zdecydowanie podnieść komfort. Stawiając na obuwie sportowe, będziesz mieć pewność, że przy pedałowaniu stopy nie będą się zsuwały z pedałów, a skóra będzie oddychać oraz posiadać odpowiednią cyrkulację powietrza. Dodatkowo będziesz mógł zapomnieć o wszelkich odciskach powstających na palcach stopy lub piętach.

Jeśli dopiero zaczynasz interesować się kolarstwem lub masz ochotę częściej wyjeżdżać na szlaki – wyposażenie to podstawa! Nie zapominaj o swoim bezpieczeństwie i ochronie ciała, które w chwilach nieostrożności może ulec urazom lub uszkodzeniom. Odpowiednio dobrana odzież zapewni Ci ogromną wygodę i komfort, a kask i ochraniacze zabezpieczą najważniejsze kończyny. Jesteś gotowy? To ruszamy!

materiał zewnętrzny