Kiedy planujemy wakacje lub weekendowy wypad za miasto pakujemy wszystkie potrzebne rzeczy dla całej rodziny. Jeśli zabieramy psa, to musimy przygotować także jego akcesoria. O czym pamiętać zabierając psa na wycieczkę? Po pierwsze ulubione zabawki, po drugie zapasową smycz, a po trzecie w torbie musi znaleźć się psia apteczka i aktualna książeczka zdrowia. Trzeba także pamiętać o aktualnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Aby pobyt psa na wyjeździe niczym nas nie zaskoczył warto przed wyjazdem udać się do lekarza weterynarii, aby ten zbadał pupila i przepisał ewentualne leki na chorobę lokomocyjną lub na uspokojenie.

Jak podróżować z naszym pupilem?

Kiedy wybieramy się na upragnione wakacje całą rodziną nie chcemy zostawiać psa samego w domu. Jednak aby podróż była miła i bezpieczna musimy o niego odpowiednio zadbać. O czym pamiętać zabierając psa na wycieczkę? Przede wszystkim trzeba pamiętać o książeczce zdrowia. Przyda się także ulubiona zabawka naszego czworonoga, preparat na kleszcze i odpowiedni środek transportu. Zabieramy również odpowiednią ilość karmy, aby zwierzak nie chodził głodny. Więcej przydatnych informacji o tym, jak dbać o psa i jak się nim dobrze zajmować w czasie podróży znajdziemy na stronie https://pupilek.pl/pies/.

Zdrowie pupila jest najważniejsze

Podczas wyjazdu wszystko może się zdarzyć. Podobnie jak ludzie, zwierzę może się pochorować lub mieć gorszy dzień. Właśnie dlatego warto się przygotować na wszelkie nieprzewidziane sytuacje. Pomocne będzie zabranie ze sobą podstawowej apteczki. Warto zapakować do niej wodę utlenioną, bandaż, gaziki, środki antyseptyczne i wszelkie leki przepisane przez weterynarza. Przyda się także węgiel leczniczy na wypadek ewentualnych zatruć. Czasami nie możemy zapewnić odpowiedniej opieki samodzielnie. Wtedy warto mieć pod ręką telefon do swojego weterynarza. W wielu przypadkach nawet na odległość może nam pomóc i doradzić, jak prawidłowo się zachować. Jeśli takie działanie będzie niewystarczające warto poszukać weterynarza w miejscu naszego urlopu.

Ochrona przed kleszczami

Na wakacyjny wyjazd trzeba koniecznie zabrać ochronę dla pupila przed zewnętrznymi pasożytami. Bardzo dobrze sprawdza się obroża przeciw kleszczowa noszona na co dzień. Skutecznie działa i chroni naszego pupila nawet osiem miesięcy od daty jej pierwszego użycia. Działa na kleszcze dorosłe, larwy, a także chroni przed pchłami. Warto wybierać wariant wodoodporny w szczególności, jeśli wybieramy się nad wodę. Nawet kiedy pies będzie zażywał kąpieli, działanie obroży nie osłabnie.

materiał zewnętrzny