Znak - Szlak pieszy zielony

Bydgoszcz Opławiec – Osielsko, im. Ciesielczuka (pieszy, zielony)

Bydgoszcz Opławiec - Smukała - Bydgoszcz - Osielsko

4.00 (79%) - 6 głosy

13 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Spis treści:   Mapa trasy | Opis  | Komentarze

Mapa

Opis

Opis nadesłał AniolS
Szlak zaczyna się przy skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Opławiec. Leśnymi ścieżkami prowadzi do wybudowanego na początku XX wieku sanatorium przeciwgruźliczego w Smukale i do węzła szlaków (Wyczółkowskiego i Meysnera) Razem z czarnym szlakiem prowadzi do ogródków działkowych, odbija w prawo i wraz ze spotkanym szlakiem czerwonym prowadzi do pętli autobusowej w Opławcu. Tuż przed pętlą przekraczamy Brdę mostem z widokiem na elektrownię wodną po prawej stronie. Skręcamy w lewo w leśną drogę, którą niestety prowadzi też szlak do jazdy konnej. Kierujemy się na wschód, przekraczamy (często używane) tory kolejowe i docieramy do Jagodowa. Drogą asfaltową szlak prowadzi do skrzyżowania z szosą do Kotomierza, tam skręca w lewo i zaraz w prawo w leśną ścieżkę. Ścieżka przekształca się w leśną drogę, miejscami bardzo błotnistą. W pewnym momencie skręcamy w prawo do ulicy Kolonijnej, którą docieramy do końca szlaku przy Szosie Gdańskiej w Osielsku. W tym samym miejscu zaczyna się żółty szlak do Bydgoszczy Brdyujście.Szlak bardzo dobrze oznakowany, poza dwoma miejscami – przecięcie drogi gruntowej Rynkowo-Maksymilianowo oraz przecięcie drogi Niemcz-Żołędowo.
Tekst publikowany dzięki uprzejmości Wojciecha Jagły i Klubu Turystów Pieszych “Piętaszki

Bydgoszcz Opławiec róg ul. Koronowskiej i Opławieckiej – sanatorium przeciwgruźlcze 2 km węzeł szlaków (czarny Bydgoszcz – Tryszczyn , (żółty Bydgoszcz – Pruszcz ) – węzeł szlaków (czerwony Bydgoszcz – Gościeradz ) – pętla MZK A 58 8 km węzeł szlaków (czerwony Bydgoszcz – Gościeradz,niebieski Bydgoszcz – Konarzyny – lasami – Niemcz 12 km – Osielsko 14 km węzeł szlaków czerwony Bydgoszcz Fordon – Gościeradz) .

Trasy w okolicy

Trasa Bydgoszcz Opławiec – Osielsko, im. Ciesielczuka - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Trasa Bydgoszcz Opławiec – Osielsko, im. Ciesielczuka - ile km?

Długość trasy wynosi 13 km (szczegóły)

ile czasu potrzeba na pokonanie trasy Bydgoszcz Opławiec – Osielsko, im. Ciesielczuka ?

Na pokonanie tej trasy o długości 13 km należy przeznaczyć do 4 godzin (szczegóły)

Gdzie znajduje się trasa Bydgoszcz Opławiec – Osielsko, im. Ciesielczuka ?

Trasa Bydgoszcz Opławiec – Osielsko, im. Ciesielczuka prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie (szczegóły)

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany). Miejscowości: Bydgoszcz i Osielsko. Regiony: Bydgoski (powiat) i Bydgoszcz. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021