Spis treści:   Opis  | Mapa trasy  | Komentarze

Znak - Szlak pieszy zielony

Kod szlaku: KP-4162-z

Ciechocinek – Raciążek (Krystynki, szlak pieszy, zielony)

Ciechocinek - Kuczek - Raciążek

0.00 (0%) - 0 głosy

7.6 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Mapa

Opis

Tekst udostępniony przez Włodzimierza Bykowskiego – malarza, fotografa, autora przewodników po regionie.

Pieszy szlak, który pełni rolę pomocniczą i stanowi naturalne zakończenie czarnego szlaku Solnego. Fragment od Raciążka do wsi Kuczek jest trudny ze względu na słabe oznakowanie oraz gęste zarośla.

ODCINEK: Raciążek – Ciechocinek (7,6 km)

Na trasie czerwonego szlaku z Nieszawy do Torunia, w dużej gminnej wsi Raciążek, rozpoczyna się zielony szlak do Ciechocinka. Szlak jest słabo oznakowany; duża część znaków wypłowiała, pozostałe często poumieszczane są w chaotyczny sposób. Kierujemy się na zachód, przecinamy w Ciechocinku ruchliwą szosę z Włocławka do Torunia. W gęstym lesie, przy ogrodzeniach urządzeń instalacji wodnych, turystyczna trasa zaczyna kluczyć. Wreszcie, po trudzie przedzierania się przez parzące chaszcze wydostajemy się na zarastające trawą piaszczyste, leśne dukty. Po dość długim, nieznacznym zjeździe, na leśnej krzyżówce spotykamy znak początkowy czarnego szlaku do Otłoczyna. Kierując się cały czas na wprost, przecinamy ponownie ruchliwą szosę i polną ścieżką w dębowej alei docieramy do ulicy Bema w Ciechocinku. Teraz, tak jak pokazują znaki, docieramy do węzła szlaków na skraju skweru obok punktu informacji turystycznej.

Opis z przewodnika: Włodzimierz Bykowski „Okolice Torunia i Bydgoszczy”, 2006

UWAGA: Oznakowanie szlaku nieodnawiane od kilkunastu lat. 

Trasy w okolicy

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany) i zielony. Miejscowości: Ciechocinek i Raciążek. Regiony: Aleksandrowski (powiat) i Kujawy. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 4 maja 2021