Spis treści:   Opis  | Mapa trasy  | Komentarze

Znak - Szlak pieszy czarny

Kod szlaku: KP-4164-s

Kuczek – Otłoczyn (Solny, szlak pieszy, czarny)

Kuczek - Odolion - Otłoczyn

0.00 (0%) - 0 głosy

11 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Mapa

Opis

Tekst udostępniony przez Włodzimierza Bykowskiego – malarza, fotografa, autora przewodników po regionie.

Pieszy szlak turystyczny, którego trasa pomaga zaplanować wycieczki składające się z różnych szlaków, których bieg będzie zaczynał się lub kończył na stacji kolejowej w Otłoczynie. Technicznie szlak jest łatwy i w większości wiedzie leśnymi drogami w okolicach Aleksandrowa Kujawskiego.

ODCINEK: Otłoczyn – leśna krzyżówka koło wsi Kuczek (11,3 km)

Szlak rozpoczyna się na skrzyżowaniu w niewielkiej wsi Otłoczyn, na trasie czerwonego szlaku pieszego z Nieszawy do Torunia. Asfaltem dojeżdżamy do ruchliwej szosy Toruń-Włocławek. Przecinamy ją i kierujemy się nieznacznie w prawo na całkowicie zarośniętą leśną ścieżkę w sosnowym borze. Mijamy śródleśną polanę, wjeżdżamy na mało używane dukty. Za zabudowaniami szlak skręca na wąziutki asfalt do stacji kolejowej Otłoczyn, od której uszlachetnioną drogą poruszamy się na południe, równolegle do torów kolejowych. Po przecięciu niewielkiego cieku wodnego, powoli oddalamy się od żelaznego traktu, kluczymy w lesie, drogą z betonowych płyt przecinamy żółty szlak Kujawski. Na najbliższym rozwidleniu wybieramy lewą odnogę. Las jest gęsty, urozmaicony. W Odolinie wjeżdżamy na asfaltową drogę, którą przecinamy torowisko oraz szosę do Ciechocinka. Szlak jest teraz słabo oznakowany. Na rozwidleniu odbijamy lekko w lewo, pokonujemy zalegający na drodze piach, by wreszcie na leśnej krzyżówce przy zabudowaniach dotrzeć do zielonego szlaku; Solny właśnie tu się kończy.

Opis z przewodnika: Włodzimierz Bykowski „Okolice Torunia i Bydgoszczy”, 2006

UWAGA: Oznakowanie szlaku nieodnawiane od kilkunastu lat. 

Trasy w okolicy

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany). Miejscowości: Kuczek i Otłoczyn. Regiony: Aleksandrowski (powiat) i Kujawy. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021