Znak - Szlak pieszy niebieski

Inowrocław – Kruszwica (im. Jana Kasprowicza, szlak pieszy, niebieski)

Inowrocław - Łojewo - Kobylniki - Kruszwica

4.00 (79%) - 4 głosy

22 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Spis treści:   Mapa trasy | Opis  | Komentarze

Mapa

Opis

Tekst udostępniony przez Włodzimierza Bykowskiego – malarza, fotografa, autora przewodników po regionie.

Szlak, który z roku na rok ginie – znaki są nieodnowione; w wielu miejscach nie znajdziemy już żadnego. Trasa związana jest z miejscami pobytu poety Jana Kasprowicza.

Inowrocław – Łojewo (11,5 km)

Szlak rozpoczyna się przy węźle szlaków przy dworcu krzyżówka z czerwonym komunikacji autobusowej w Inowrocławiu; jedziemy w stronę kościoła garnizonowego, różnymi uliczkami docieramy do gotyckiego kościoła św. Mikołaja, a następnie kluczymy miejskimi uliczkami kierując się na południe, przejeżdżamy przez Szymborze, gdzie w domu przy ul. Wielkopolskiej urodził się poeta Jan Kasprowicz. Opuszczamy miasto, jedziemy szosą na południowy wschód. Do Łojewa dojeżdżamy polnym traktem.

ODCINEK: Łojewo – Kruszwica (10,4 km)

W Łojewie oba szlaki, to jest nasz niebieski i zielony Stanisława Przybyszewskiego, rozchodzą się w przeciwne strony; jedziemy na prawo drogą przez wieś, przecinamy asfaltową szosę. Szlak prowadzi agrarnymi terenami utwardzoną drogą przy rzędzie kasztanów; przed torami, za wiejskimi budynkami, skręcamy w prawo do Arturowa. Jedziemy dalej na wprost; kiedy docieramy do asfaltowej szosy, przecinamy ją, kierując się dalej na południe zarośniętą polną drogą przy pozostałości nasypu dawnej kolejki buraczanej. Drogę porastają gęste chaszcze, przez które z trudem posuwamy się dalej aż do Kanału Bachorze Małe. Teraz drogą docieramy do głównej szosy, którą łatwo dojeżdżamy do Mysiej Wieży w Kruszwicy, wcześniej zahaczając o wspaniałą, romańską kolegiatę .

 

Opis z przewodnika Włodzimierz Bykowski „Okolice Torunia i Bydgoszczy”, 2006

Trasy w okolicy

Trasa Inowrocław – Kruszwica - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Trasa Inowrocław – Kruszwica - ile km?

Długość trasy wynosi 22 km (szczegóły)

ile czasu potrzeba na pokonanie trasy Inowrocław – Kruszwica ?

Na pokonanie tej trasy o długości 22 km należy przeznaczyć do 6 godzin (szczegóły)

Gdzie znajduje się trasa Inowrocław – Kruszwica ?

Trasa Inowrocław – Kruszwica prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie (szczegóły)

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany). Miejscowości: Inowrocław i Kruszwica. Regiony: Inowrocławski (powiat) i Kujawy. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021