Znak - Szlak pieszy żółty

Inowrocław – Pakość (Powstania Wielkopolskiego, szlak żółty, pieszy)

Inowrocław - Kościelec Kujawski - Pakość

0.00 (0%) - 0 głosy

19 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Spis treści:   Mapa trasy | Opis  | Komentarze

Mapa

Opis

Tekst udostępniony przez Włodzimierza Bykowskiego – malarza, fotografa, autora przewodników po regionie.

Zupełnie nieodnowiony, zapuszczony szlak, którego praktycznie nie ma – znaki są wypłowiałe, znikają w wyniku oddziaływania zjawisk atmosferycznych. Mimo to warto go pokonać, głównie ze względu na wyjątkowy kościół św. Małgorzaty w Kościelcu Kujawskim, trasę możemy zmodyfikować.

ODCINEK: Inowrocław – Pakość (19,0 km)

Żółty szlak turystyczny do Pakości rozpoczyna się przy stacji kolejowej w Inowrocławiu, od której ul. Dworcową dojeżdżamy do węzła szlaków opodal dworca autobusowego. Od tego miejsca szlak wiedzie nas, często jednokierunkowymi miejskimi ulicami w stronę zabytkowego, romańskiego kościoła Imienia Najświętszej Marii Panny . Dalej jedziemy ku stadionowi sportowemu, docieramy do strefy uzdrowiskowej; teraz parkowymi alejkami, cały czas jadąc na wprost, mijamy tężnie. Po dotarciu do torów kolejowych skręcamy w lewo i polną drogą poruszamy się peryferiami miasta. Po trzykrotnym przekraczaniu chyba zawsze zamkniętych przejazdów kolejowych docieramy do innej polnej drogi – w lewo, w stronę przejazdu pod wiaduktem; tu szlak skręca na całkowicie zarośniętą drogę. Możemy ją na szczęście ominąć jadąc głównym traktem w stronę alejki drzew. Utwardzoną drogą dojeżdżamy do asfaltu, przecinamy ją i wydeptaną ścieżką kierujemy się na wprost przez tory do zabytkowego, pierwotnie romańskiego, kościoła św. Małgorzaty w Kościelcu Kujawskim. Od świątyni jedziemy na północ, skręcamy na zachód. Utwardzoną polną drogą wyjeżdżamy z Kościelca; na odcinku do pakoskiego, barokowego kościoła szlak nie istnieje. W Pakości spotykamy czerwony szlak z Janikowa do Piechcina ; chwilę oba nieco kluczą przy okazałych, najczęściej barokowych kaplicach składających się na kalwarię. Przy cmentarzu żółty szlak odchodzi do byłego dworca kolejowego, gdzie się kończy.

 

Opis z przewodnika Włodzimierz Bykowski „Okolice Torunia i Bydgoszczy”, 2006

Trasy w okolicy

Trasa Inowrocław – Pakość - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Trasa Inowrocław – Pakość - ile km?

Długość trasy wynosi 19 km (szczegóły)

ile czasu potrzeba na pokonanie trasy Inowrocław – Pakość ?

Na pokonanie tej trasy o długości 19 km należy przeznaczyć do 4 godzin (szczegóły)

Gdzie znajduje się trasa Inowrocław – Pakość ?

Trasa Inowrocław – Pakość prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie (szczegóły)

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany). Miejscowości: Inowrocław i Pakość. Regiony: Inowrocławski (powiat) i Kujawy. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021