Znak - Szlak pieszy czerwony

Kod szlaku: zmiana mapy zgodnie z opisem w komentarzu

Janikowo – Piechcin (szlak pieszy, czerwony)

Janikowo - Pakość - Piechcin

0.00 (0%) - 0 głosy

14 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Spis treści:   Mapa trasy | Opis  | Komentarze

Mapa

Opis

Tekst udostępniony przez Włodzimierza Bykowskiego – malarza, fotografa, autora przewodników po regionie.

Pozbawiony trudności szlak prowadzi agrarnymi terenami okolic Jeziora Pakoskiego. Jedynym utrudnieniem jest bardzo słabe oznakowanie szlaku.

ODCINEK: Janikowo – Piechcin (9,2 km)

Od dworca kolejowego w Janikowie dojeżdżamy do przejazdu kolejowego, podążamy w stronę zakładów chemicznych drogą dla rowerów, a następnie skręcamy na zachód, w stronę przedmieścia Ostrowo, gdzie znajduje się gotycki kościół Jana Chrzciciela. Po odcinku jazdy szosą do Pakości, za przejazdem pod przemysłową kolejką linową, skręcamy na dobrze utwardzoną drogę. Z lewej strony w oddali widzimy Jezioro Pakoskie, dokoła rozpościerają się rolnicze tereny Kujaw, noszące wyraziste ślady przemysłowej działalności człowieka. Kiedy dojeżdżamy do magazynów Polo Marketów skręcamy w lewo na szosę, wykonujemy małą serpentynę zahaczając o północny kraniec rynnowego jeziora, docieramy do rynku w Pakości, gdzie spotykamy żółty szlak do Inowrocławia. Od tego miejsca jedziemy razem z żółtym szlakiem przy zabytkowych kaplicach kalwarii w Pakości. W pobliżu głównego wejścia na cmentarz pozostawiamy towarzyszący szlak i dalej na wprost podążamy polną dróżką do szosy i bramy wzgórza pakoskiej kalwarii, skręcamy w lewo na lekki podjazd polnej drogi do pobliskiego Piechcina. Przecinamy tory kolejowe oraz inną drogę, by wreszcie dotrzeć do szosy, którą ponownie przekraczamy kolejową trasę, a następnie docieramy do dawnego przystanku PKP – tu szlak się kończy.

 

Opis z przewodnika Włodzimierz Bykowski „Okolice Torunia i Bydgoszczy”, 2006

Trasy w okolicy

Trasa Janikowo – Piechcin - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Trasa Janikowo – Piechcin - ile km?

Długość trasy wynosi 14 km (szczegóły)

ile czasu potrzeba na pokonanie trasy Janikowo – Piechcin ?

Na pokonanie tej trasy o długości 14 km należy przeznaczyć do 4 godzin (szczegóły)

Gdzie znajduje się trasa Janikowo – Piechcin ?

Trasa Janikowo – Piechcin prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie (szczegóły)

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany). Miejscowości: Janikowo, Pakość, i Piechcin. Regiony: Inowrocławski (powiat) i Kujawy. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021