Znak - Szlak pieszy czarny

Kod szlaku: KP-4152-s

W okolicy Kruszwicy (Goplan, szlak pieszy, czarny)

Kruszwica – Rożniaty (pomnik martyrologii) – Sławsk Wielki – Łagiewniki - Kruszwica

0.00 (0%) - 0 głosy

15 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Spis treści:   Mapa trasy | Opis  | Komentarze

Mapa

Opis

Tekst udostępniony przez Włodzimierza Bykowskiego – malarza, fotografa, autora przewodników po regionie.

Turystyczny szlak, którego trasa prowadzi na północny zachód od Kruszwicy, rolniczymi terenami gminy. Przebieg trasy można by zakwalifikować jako łatwy, jeśli część dróg nie porastałyby gęste, kaleczące nogi i utrudniające jazdę zarośla. Znaki są stare i zniszczone – możemy więc zabłądzić.

ODCINEK: Kruszwica – Sławsk Wielki – Kruszwica (13,8 km)

Szlak bierze swój początek i koniec w zachodniej pierzei kruszwickiego rynku. Jedziemy na północ ul. Niepodległości; w Kruszwicy dwukrotnie spotykamy żółty szlak do Kruszy Podlotowej. Z miasta wyjeżdżamy wyasfaltowaną ścieżką przy głównej drodze. Opodal przystanku autobusowego w Kobylnikach skręcamy w prawo i zaraz w lewo na zarośniętą chaszczami drogę w alei drzew. Przed lasem wjeżdżamy na szutrówkę do Leśnictwa Różniaty, za którym wkraczamy w leśny liściasty ostęp; kluczymy leśnymi dróżkami. Za lasem skręcamy w szeroką polną, utwardzoną drogę. Po chwili oba szlaki (żółty i czarny) skręcają w prawo; pod laskiem skręcamy w drugą stronę. Teraz szlak prowadzi polną drogą i łąką, dalej jedziemy prosto skrajem lasu. Kiedy odchodzi żółty szlak skręcamy i po piachu docieramy do skraju wsi, gdzie okrążamy budynki gospodarcze. Poruszamy się prosto polnym traktem; przecinamy szosę i podążamy polami do krzyżówki, na której kończy się nasza droga, wpadając w inną; skręcamy w lewo do Sławska Wielkiego. We wsi wjeżdżamy na szosę; przejeżdżamy obok kościoła. Kiedy asfalt zakręca, jedziemy prosto polną drogą, która za zabudowaniami staje się całkowicie zarośnięta, zupełnie zdziczała. Na skraju Łagiewnik wydostajemy się na asfalt; dwukrotnie skręcamy w lewo i razem z czerwonym oraz zielonym szlakiem docieramy do rynku w Kruszwicy.

 

Opis z przewodnika Włodzimierz Bykowski „Okolice Torunia i Bydgoszczy”, 2006

 

Prowadzi z Kruszwicy do pomnika martyrologii w Rożniatach. Jest najstarszym znakowanym szlakiem na terenie gminy. Został wytyczony w 1976 r. i wydłużony w 1983 r. przez Sławsk Wielki do Łagiewnik.

Trasy w okolicy

Trasa W okolicy Kruszwicy - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Trasa W okolicy Kruszwicy - ile km?

Długość trasy wynosi 15 km (szczegóły)

ile czasu potrzeba na pokonanie trasy W okolicy Kruszwicy ?

Na pokonanie tej trasy o długości 15 km należy przeznaczyć do 4 godzin (szczegóły)

Gdzie znajduje się trasa W okolicy Kruszwicy ?

Trasa W okolicy Kruszwicy prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie (szczegóły)

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany). Miejscowości: Kruszwica. Regiony: Inowrocławski (powiat), Kujawy, i Nadgoplański Park Tysiąclecia. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021