Znak - Szlak pieszy czarny

Kod szlaku: KP-4062-s

Panoramy Chełmna (szlak pieszy, czarny)

Chełmno Rynek – Kałdus – Osnowo – Chełmno PKS

4.11 (81%) - 9 głosy

8 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Spis treści:   Mapa trasy | Opis  | Komentarze

Mapa

Opis

Chełmno Rynek  (0) – Kałdus (3,5) – Osnowo (6) – Chełmno PKS (8)

 

Szlak zaczyna się na chełmińskim rynku, na którym góruje charakterystyczny renesansowy ratusz. Ulicami Biskupią i Jastrzębskiego wyprowadza z miasta. Za zabudowaniami odbija w lewo w las, w którym wspinamy się trawersując brzeg skarpy Doliny Dolnej Wisły. Po ok. 800m trasa skręca pod kątem prostym w lewo. Po kolejnych 500 m wychodzi z lasu i przez pola dociera do zabudowań i szosy. Skręca w lewo, a po ok 100 m w prawo. Następnie szlak prowadzi przez pola, przekracza drogę krajową nr 550. Prowadzi dalej skrejem lasu i skręca w lewo w ulicę Żurawią. Po ok 200 m. odbija w prawo w drogę szutrową. Dalej prowadzi w dół wśród zieleni. Szlak dociera do zabudowań Chełmna i po ok 500 metrach dociera do dworca PKS.

 

Znakowany turystyczny szlak pieszy w kolorze czarnym, z przebiegiem j/w został wyznaczony w terenie przez działaczy społecznych z Odziału Miejskiego PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu, który jest administratorem szlaku i posiada pełne prawa autorskie związane ze szlakiem (przebieg trasy, kilometraż, kod szlaku, symbolika, nazwa i opis krajoznawczy)

Trasy w okolicy

Trasa Panoramy Chełmna - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Trasa Panoramy Chełmna - ile km?

Długość trasy wynosi 8 km (szczegóły)

ile czasu potrzeba na pokonanie trasy Panoramy Chełmna ?

Na pokonanie tej trasy o długości 8 km należy przeznaczyć do 2 godzin (szczegóły)

Gdzie znajduje się trasa Panoramy Chełmna ?

Trasa Panoramy Chełmna prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie (szczegóły)

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany). Miejscowości: Chełmno. Regiony: Chełmiński (powiat), Dolina Dolnej Wisły, i Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021