Teneryfa jest zróżnicowaną wyspą z mnóstwem miejsc do zobaczenia. Jest domem dla pięknego wąwozu Masca i wulkanicznych krajobrazów , jak również wielu ciekawych zabytków, takich jak postkolonialne miasta, które oferują przyjazne dla rodzin zajęcia, oprócz tego mają świetną kuchnię lub kluby, w których można tańczyć do białego rana. Dla tych, którzy szukają więcej przygód, są parki tematyczne idealne dla wszystkich grup wiekowych, w tym dzieci. Co zwiedzić na Teneryfie?

Dlaczego warto? 

Teneryfa jest destynacją, na którą często można upolować bilety w dobrych cenach. Jeśli martwimy się o dojazd z lotniska do hotelu, warto wyszukać potrzebne informacje jeszcze przed wylotem, np. pisując w wyszukiwarkę hasło lotnisko teneryfa południe transfer.

Atrakcje Teneryfy

Co musisz zobaczyć, kiedy przyjedziesz w to miejsce? Podpowiadamy!

Wulkan El Teide

Najbardziej popularną atrakcją turystyczną na Teneryfie jest bez wątpienia El Teide. Niezwykła magia i moc płynąca z wulkanu uczyniła go numerem jeden, przyciągając ludzi na tę wyspę swoim pięknem, którego nie można przegapić. Wulkan słynie również z tego, że jest najwyższym szczytem Hiszpanii – 3718 metrów nad poziomem morza.

Klify Los Gigantes

Piękne, surowe wybrzeże Los Gigantes to atrakcja, której nie można przegapić. Strome i długie klify są najlepiej widoczne z łodzi wycieczkowej, gdy delfiny pływają wokół , a nawet mniejsze wieloryby podążają za nimi!

Góry Anaga

Na Teneryfie można znaleźć nie tylko plaże i wulkan. Znajduje się też tam piękny las tropikalny, który ze wszystkich stron otoczony jest górami! Jeśli zwiedzanie w upale nie jest dla Ciebie, to wybierz się do tych bujnych lasów, gdzie czujesz się jakby ktoś włączył klimatyzację, bo jest to znacznie chłodniejsze miejsce. Zapierających dech w piersiach widoków znajdziecie co niemiara.

Czarne plaże

Teneryfa jest rajem dla miłośników plaż. Wyspa posiada jedne z najpiękniejszych naturalnych plaż, które są nie tylko atrakcjami turystycznymi, ale również mają wiele do zaoferowania tym, którzy wolą odkrywać nowe miejsca i uciec od wszystkiego, aby znaleźć spokój z naturą na własnych warunkach – nie brakuje tu również takich miejsc! Plaże na wyspie mogą zaskoczyć czarnym lub szarym piaskiem.

Ogród botaniczny

Ogród Botaniczny w Puerto de la Cruz to obowiązkowy punkt zwiedzania dla wszystkich, którzy kochają ogrody. Już przy wejściu można poczuć jak magiczne i uduchowione jest to miejsce! Istnieją niezliczone ilości drzew bananowych, jak również roślin awokado, które kwitną na wielu wewnątrz tych murów – zapiera dech w piersiach naprawdę wszystko, kiedy rozglądasz się dookoła, ponieważ nie ma zbyt wiele innych rzeczy, które odwiedzający widzą, poza wspaniałą naturą wokół.

materiał zewnętrzny