Tydzień na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, a może romantyczna przygoda we dwoje? Cóż, wynajem łodzi to zawsze dobry pomysł, bez względu na okoliczności. Warto zatem sprawdzić, jak w praktyce wygląda czarter jachtów na Mazurach. Poniżej znajdziesz najważniejsze szczegóły.

Wynajem jachtów Mazury – łodzie motorowe

Jachty motorowe są bardzo popularne. To dlatego, że nie wymagają uprawnień. Tak jest, nie trzeba mieć patentu, aby prowadzić jacht napędzany silnikiem. Dotyczy to również stosunkowo dużych jednostek, których długość kadłuba wynosi nawet 13 metrów. Poza tym obsługa takiej łodzi jest o wiele łatwiejsza, niż to ma miejsce w przypadku jachtu z żaglami. Nic zatem dziwnego, że na takie rozwiązanie decyduje się tak wielu turystów.

Luksusowe motorówki – tak je się czasami określa – mają komfortowe zadaszenie. W wielu przypadkach można je częściowo złożyć. Niemniej to bardzo dobra osłona przed wiatrem oraz wodą. Dzięki temu czarter jachtu na Mazurach może okazać się wspaniałą przygodą dla dzieci, a także osób starszych. Wygodny nocleg na pokładzie również jest możliwy.

Czarter jachtów na Mazurach – żaglówki

Bardziej doświadczeni miłośnicy wodnych podróży z pewnością docenią wybór jachtów żaglowych. Choćby Antila 30 ma aż 3 oddzielne zamykane kabiny sypialne. Powierzchnia żagli w tym przypadku wynosi niebagatelne 41m2. W praktyce oznacza to sprawdzony przepis na urlop marzeń. Kilka dni spędzone na tej łodzi to z pewnością nie lada gratka. Model posiada do tego ogrzewanie oraz… echosondę. Brzmi dobrze 😉

Jednak czarter jachtów na mazurach to także Tango 33 na przykład. To nowoczesne jachty żaglowe, które mogą pomieścić 10-osobową załogę. Duży maszt to gwarancja konkretnej żeglugi, a dodatkowy silnik 20KM przydaje się na wypadek braku przychylnych wiatrów. Widzisz już, że czarter jachtów Mazury to naprawdę dobry kierunek?

Wynajem łodzi na Mazurach – ceny

Czarter jachtów żaglowych to koszt zaczynający się od 500 zł za dobę. Wypożyczenie łodzi motorowych zaś to raptem 400 zł. Cena oczywiście zależy od modelu oraz daty najmu. Wiadomo, sezon wakacyjny będzie droższy niż czarter łodzi w kwietniu. Jednak bez względu na porę profesjonalna obsługa dokona wszelkich starań, aby przygotować jednostkę. Naturalnie, czarter jachtów na Mazurach ze sternikiem również jest możliwy. Zwykle koszt wzrasta wtedy o ok. 300/dzień. W niektórych ofertach praca sternika jest już wliczona w cenę najmu jednostki. Trzeba więc o to zapytać w biurze operatora.

materiał zewnętrzny