Przygoda i nieprzerwany kontakt z naturą przez kilka dni – to czeka na Ciebie na Mazurach. Nie będzie to jednak kolejny wypad pod namiot lub zwykły wyjazd do wynajętego domku nad jeziorem – Twoim domem będzie jacht żaglowy. Myślisz, że czarter jachtów nie jest dla Ciebie? Sprawdź, dlaczego się mylisz!

Jachty żaglowe, choć na pierwszy rzut oka mogą przerażać niewprawionych w pływaniu użytkowników, w rzeczywistości nie są trudne w obsłudze. Wystarczy więc wybrać model jachtu, przygotować się do rejsu i rozkoszować bliskością natury.

Czarter jachtów na Mazurach sposobem na udany urlop

Dla wielu osób niezapomniane wakacje oznaczają wyjazd w egzotyczną podróż; ma ona z pewnością wiele zalet, ale nie zawsze jest możliwa. Ciekawą alternatywą jest czarter jachtów. Mazury to z kolei jeden z najbardziej urokliwych regionów Polski, w którym przez kilka miesięcy w roku panują idealne warunki do żeglowania. Aby spróbować tej formy odpoczynku, nie trzeba kupować własnej łódki, wystarczy wynajem jachtów na Mazurach od firmy Klar Czarter, z której ofertą można zapoznać się na stronie https://klar-czarter.pl/.

Jachty żaglowe dla całej rodziny

Wynajem łodzi i żeglowanie po mazurskich jeziorach jest coraz popularniejszą formą wypoczynku. Wskazuje na to nie tylko rosnące zainteresowanie turystów, ale również opinie specjalistów związanych z branżą turystyczną. Maciej Straus (https://maciejstraus.pl/), który działa w sektorze turystyki mobilnej i hotelarskiej, podkreśla, że ta forma odpoczynku przez ostatnie dwa lata zyskała jeszcze większą popularność. Widzimy to przede wszystkim w ilości nowych jachtów oraz inwestycjach w regionie mazurskim. Polacy odkrywają na nowo krajową turystykę, w tym również Mazury. Żeglarstwo daje możliwość bycia całej rodzinie ze sobą na jachcie i nie jest nadal bardzo drogim wypoczynkiem.

Bliskie sąsiedztwo natury, brak rozpraszających mediów, a niekiedy również internetu sprawiają, że można skupić się na innych aspektach życia i nieco zwolnić. Tak na niektórych działają Mazury.

Jachty motorowe, które wynajmuje się na kilka dni, są w pełni przystosowane do samodzielnej obsługi oraz wyposażone w niezbędne sprzęty i akcesoria. Na jachcie wspólnie czas może spędzić nawet 10 żeglarzy – na pokładzie zmieści się więc duża grupa znajomych albo dwie rodziny, a każdy znajdzie przestrzeń dla siebie. Kilkudniowy rejs komfortowo urządzoną łodzią pozwala odpocząć od zgiełku miasta i spróbować innego stylu życia.

Jeśli nigdy nie próbowałeś żeglować na Mazurach, wynajmij jacht żaglowy i przeżyj niezapomnianą przygodę na wodzie!

materiał zewnętrzny