Czy chcielibyście przenieść się w czasie? Jeśli tak, warto odwiedzić Mandorię w Rzgowie, niedaleko Łodzi. Ten rodzinny park rozrywki uchodzi za jeden z największych w Polsce. To niezwykłe miejsce, w którym historia łączy się z nowoczesnością. Po przekroczeniu bram parku, znajdziecie się w renesansowym mieście portowym. Czeka na was szereg atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Poznacie także mieszkańców grodu, z których każdy ma coś ciekawego do opowiedzenia.

Park rozrywki dla dzieci Mandoria

To nie jest zwyczajne wesołe miasteczko.  Wśród parków rozrywki  wyróżnia się oryginalnością. Odwiedzając je będziecie mieć wrażenie, że przeszliście przez tunel czasu. Park rozrywki dla dzieci Mandoria, to magiczna replika renesansowego miasta portowego. Odwiedzając ją, możecie poczuć atmosferę dawnych czasów, przenieść się w świat marzeń, ale także poszaleć na karuzelach, roller coasterach oraz zjeżdżalniach. Na najmłodszych czekają też place zabaw i wiele innych atrakcji. Starsze dzieci znajdą park linowy czy wirujące beczki. Chociaż oferta skierowana jest przede wszystkim do dzieci, to świetnie bawić się w nim będą osoby z każdej grupy wiekowej. Jest to jeden z największych parków rozrywki w Polsce. Jak zapewniają pracownicy lunaparku, każda wizyta w starodawnym mieście, to nowe przygody i wrażenia. Jest ono czynne przez cały rok i podobno zawsze świeci w nim słońce. Park to doskonałe miejsce do zabawy dla całej rodziny. Po przekroczeniu bram miasta trzeba udać się do Ambasady Mandorii i kupić bilety.

Najbardziej oryginalny z parków rozrywki

Mandoria, to jeden wielki plac zabaw dla małych i dużych. Przyjeżdżają tam goście z całej Polski. Trzeba przeznaczyć sporo wolnego czasu na odwiedzenie wszystkich atrakcji, bowiem zajmie wam to co najmniej cały dzień. Największymi z nich są kolejki górskie. Na szczególną uwagę zasługuje Mroczny Dwór, w którym roller coaster jeździ w ciemnościach. Jest to jedyna tego typu atrakcja w Polsce. Na odważnych czeka także Skarbiec, czyli lustrzany labirynt. Odnalezienie właściwej drogi, to prawdziwa sztuka. Można także poszybować na Galeonie, czyli wielkim statku, który unosi się nad ziemią. Z kolei Karawana to dwupoziomowa karuzela wenecka, z bajecznie kolorowymi konikami, powozami a nawet saniami. Na terenie parku rozrywki znajduje się także Latarnia Leonarda. To karuzela, na której jeździ się…rowerami. Wszystkie parki rozrywki mają małpi gaj. Nie inaczej jest w Mandorii. Można wspinać się, skakać lub bawić się w basenie z piłeczkami. Stary Fort to idealne miejsce dla dzieci, które lubią myszkować w różnych zakamarkach. Jest to park linowy na drewnianej konstrukcji. Z jej szczytu można zobaczyć panoramę całego lunaparku.

Dla najmłodszych dzieci przygotowano plac zabaw o nazwie Dolinka Daria. Kim jest Dario? Otóż jest to chomik, który czasem zapomina, gdzie schował swoje przysmaki. Zadaniem maluchów, jest ich odnalezienie, a to wcale nie jest łatwe. Nie wszystkie karuzele znajdujące się w Mandorii są dostępne dla bardzo małych dzieci. Ale od czego Karotka? To karuzela, na którą także zaprasza sympatyczny Dario. Mogą na niej szaleć maluchy już od 90 cm wzrostu.

Kto lubi zjeżdżalnie, koniecznie musi odwiedzić Barbakan. To ciekawe miejsce, w którym można urządzić rodzinne wyścigi. Tamtejsza zjeżdżalnia ma bowiem aż sześć torów. Dużą popularnością cieszą się także zabawy wodne. To naprawdę niesamowite atrakcje. Jedną z nich jest jedyna w Polsce sztuczna rzeka pod dachem. Na przejażdżkę łódką zaprasza Chytra Wydra imieniem Otto, który na dnie rzeki schował wiele niespodzianek. Chłopców zainteresuje zapewne Zatoka Piskorza ze zdalnie sterowanymi modelami łodzi. Z kolei Rybak Bartek zabierze was na wodną karuzelę i przy okazji opowie swoją historię.

W grudniu lunapark zmienia się w świąteczne miasteczko. W weekendy park organizuje spotkania ze św. Mikołajem i szereg atrakcji związanych ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem.

Coś dla głodnych, nie tylko wrażeń

Czas spędzony w parku rozrywki i ogrom wrażeń sprawi, dzieci i dorośli poczują głód. Na miejscu znajdziemy szereg atrakcji kulinarnych. Dużą popularnością cieszy się oberża “Szalona kura”, oferująca podobno najlepsze pieczone kurczaki w Polsce. Szczególnie lubiane przez dzieci zapiekanki można zjeść w Starym Młynie, a w restauracji Piazza di Mandoria dania kuchni włoskiej. Warto odwiedzić też tawernę “Trzy Dzwony”. Spotkacie tam kapitana Azulejosa i posłuchacie jego opowieści.

Jeden dzień to za mało, aby poznać wszystkie niezwykłości Mandorii. Warto wybrać się tam z dzieckiem na kilka dni, lub choćby na weekend. Park organizuje bowiem imprezy tematyczne i konkursy z nagrodami. Na stronie internetowej parku rozrywki można pozostawić swój adres e-mail. Otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o nowościach, ułatwi zaplanowanie terminu wizyty.

Inne parki rozrywki polecane dla najmłodszych w okolicach Warszawy, to park dinozaurów w Bałtowie, Farma Iluzji w Trojanowie, oraz park miniatur w samej stolicy.

materiał zewnętrzny