Tatry są piękne o każdej porze roku. Zimą przyciągają narciarzy, a od wiosny do jesieni zapraszają na górskie wędrówki z mnóstwem szlaków. Przy okazji zawsze można podziwiać piękne krajobrazy, albo rośliny, które występują tylko w Tatrach. Na przykład wiosną bardzo słynne są krokusy w Dolinie Chochołowskiej. Ich fioletowe dywany tworzą niezapomniany widok.

Szlaki polecane na wiosnę w Tatrach

Ponieważ na stokach górskich w Tatrach długo utrzymuje się śnieg szlaki w wyższych partiach mogą być niezbyt bezpieczne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi Dlatego wiosną najciekawiej i najprzyjemniej będzie spacerować po dolinach, a tych jest tu bardzo dużo. Począwszy od tych najbardziej znanych takich jak Dolina Kościeliska czy wspomniana wyżej Dolina Chochołowska, przez urokliwą (i znacznie krótszą) Dolinę Strążyską aż po mniej znane jak Dolina Białego albo Dolina Ku Dziurze.

Nietrudna chociaż zwykle zatłoczona jest Droga do Morskiego Oka. Nietrudna technicznie bo nie ma żadnych stromych podejść i wzniesień ale bardzo długa (kilkanaście kilometrów w obie strony) więc jeżeli chcecie się wybrać z dziećmi (zwłaszcza tymi mniejszymi) to pomysł trzeba bardzo dokładnie rozważyć, aby obyło się bez przykrych niespodzianek typu “daleko jeszcze?” albo “Bolą mnie nóżki”.

Można też na spacer polecić Kalatówki, drogę do Murowańca na Hali Gąsienicowej, Drogę pod Reglami albo wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch.

wjątkowe Tatry góry w Polsce

Gdzie można pójść na spacer w Zakopanem?

Oprócz tatrzańskich szlaków warto przejść się na spacer po mieście. Oczywiście na Krupówki, albo na Gubałówkę. Jest też ciekawe Muzeum Tatrzańskie albo Willa Atma kojarzona z Karolem Szymanowskim. Trzeba zobaczyć skocznię narciarską Wielka Krokiew i zobaczyć zabytki takie jak kościół świętej Rodziny albo Kaplica na Jaszczurówce czy też Pustelnia św. Brata Alberta przy drodze na Kalatówki. Piękne jest też Sanktuarium Fatimskie na Krzeptówkach.

W Zakopanem często organizowane przeróżne imprezy kulturalne, występy gwiazd albo regionalnych kapeli. Warto czytać afisze może akurat podczas Waszego pobytu  odbywa się coś ciekawego.

Gdzie w Zakopanem spać?

Zakopane jest miastem, gdzie miejsc do spania jest bardzo wiele. Są niedrogie kwatery prywatne, gdzie za niecałe 50 złotych na osobę da się coś znaleźć. Są też pensjonaty, domy wczasowe i hotele o bardzo różnym standardzie. Jeśli interesuje Was hotel w centrum Zakopanego Nosalowy Park, albo jeszcze dokładniej hotel blisko Krupówek to z pewnością znajdziecie coś wartego uwagi. Są w Zakopanem liczne obiekty bardzo luksusowe ze wspaniałą strefą wellness&spa, doskonałymi i pięknie urządzonymi restauracjami.

Niezależnie od tego co wybierzecie warto pamiętać aby zawczasu załatwić sobie rezerwację miejsca. Bo chociaż obiektów jest dużo to mimo tego w sezonie o wolne miejsca może być trudno. Dla spóźnialskich pozostają ostatnie, najmniej atrakcyjne miejsca w hotelach, daleko od najciekawszych atrakcji.

Nocując w hotelu w centrum miasta najczęściej macie zapewniony parking – nie musicie się więc martwić by znaleźć miejsce w zatłoczonej okolicy.

materiał zewnętrzny