Spis treści:   Opis  | Mapa trasy  | Komentarze

Znak - Szlak pieszy żółty

Kod szlaku: KP-4111y

Bydgoszcz Brdyujście – węzeł szlaków (dawniej do Osielska, szlak im. Janickiego – szlak pieszy, żółty)

Bydgoszcz Brdyujście - Las Gdański - węzeł szlaków w okolicy ul. Zamczysko

3.78 (75%) - 9 głosy

5 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Mapa

Opis


Aktualizacja mapy i plików GPS (06.10.2021)

Przebieg szlaku został ponownie zaktualizowany na podstawie danych przesłanych przez p. Leszka Umińskiego RO PTTK “Szlak Brdy”


Aktualizacja mapy i plików GPS (2021-06-19)

Zaktualizowano przebieg szlaku na podstawie danych przekazanych przez p. Ryszarda Seidla z Oddziału PTTK Przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Skrócono przebieg szlaku do węzła w okolicy ulicy Zamczysko.


Opis nadesłał AniolS
Odnowione oznakowanie na szlaku Bydgoszcz - OsielskoSzlak zaczyna się przy skrzyżowaniu ulicy Kolonijnej i Szosy Gdańskiej w Osielsku (razem ze szlakiem zielonym do Opławca) Prowadzi ulicą Cmentarną (po prawej stronie boisko do baseball-a KS Dęby Osielsko), przed kościołem skręca w Kwiatową, za cmentarzem w Malinową, potem w prawo w Leśną, którą przez Czarnówczyn dochodzi do ulicy Zamczysko. Po około 300m skręca (brak oznakowania) w stronę Lasu Gdańskiego do węzła szlaków. Przez pewien odcinek biegnie wspólnie ze szlakiem konnym (którego to łączenia jestem przeciwnikiem). Ścieżkami i drogami leśnymi docieramy do Ulicy Lewińskiego, skręcamy w prawo w wyboistą ścieżkę wzdłuż lasu, po około 100m skręt w lewo, przecięcie Lewińskiego. Pozostaje jeszcze dotrzeć do stacji PKP Bydgoszcz Brdyujście. Szlak kończy się kawałek dalej, przy kładce przez ulicę Fordońską. Ostatni fragment szlak biegnie razem z niebieskim szlakiem Brdy.Długość wg gps 9,1 km (z czego 3,7 drogi asfaltowe)

Tekst publikowany dzięki uprzejmości Wojciecha Jagły i Klubu Turystów Pieszych “Piętaszki”

Szlak Bydgoszcz - Osielsko | Krajobraz

Bydgoszcz Brdyujście – ul. Zamczysko 5 km- skarpa myślęcińska panorama osiedla leśnego 6 km – Osielsko dawny cmentarz ewangielicki 8 km – kościół z XIX w. węzeł szaków (czerwony Bydgoszcz – Gościeradz, zielony Osielsko – Bydgoszcz Opławiec) – Osielsko 10 km.

Trasy w okolicy

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany) i żółty. Miejscowości: Bydgoszcz i Osielsko. Regiony: Bydgoski (powiat) i Bydgoszcz. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021