Spis treści:   Opis  | Mapa trasy  | Komentarze

Znak - Szlak pieszy żółty

Bydgoszcz Brdyujście – Osielsko, szlak im. Janickiego (pieszy, żółty)

Bydgoszcz Brdyujście - Osielsko

3.63 (72%) - 8 głosy

10 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Mapa

Opis

Opis nadesłał AniolS
Odnowione oznakowanie na szlaku Bydgoszcz - OsielskoSzlak zaczyna się przy skrzyżowaniu ulicy Kolonijnej i Szosy Gdańskiej w Osielsku (razem ze szlakiem zielonym do Opławca) Prowadzi ulicą Cmentarną (po prawej stronie boisko do baseball-a KS Dęby Osielsko), przed kościołem skręca w Kwiatową, za cmentarzem w Malinową, potem w prawo w Leśną, którą przez Czarnówczyn dochodzi do ulicy Zamczysko. Po około 300m skręca (brak oznakowania) w stronę Lasu Gdańskiego do węzła szlaków. Przez pewien odcinek biegnie wspólnie ze szlakiem konnym (którego to łączenia jestem przeciwnikiem). Ścieżkami i drogami leśnymi docieramy do Ulicy Lewińskiego, skręcamy w prawo w wyboistą ścieżkę wzdłuż lasu, po około 100m skręt w lewo, przecięcie Lewińskiego. Pozostaje jeszcze dotrzeć do stacji PKP Bydgoszcz Brdyujście. Szlak kończy się kawałek dalej, przy kładce przez ulicę Fordońską. Ostatni fragment szlak biegnie razem z niebieskim szlakiem Brdy.Długość wg gps 9,1 km (z czego 3,7 drogi asfaltowe)

Tekst publikowany dzięki uprzejmości Wojciecha Jagły i Klubu Turystów Pieszych “Piętaszki”

Szlak Bydgoszcz - Osielsko | Krajobraz

Bydgoszcz Brdyujście – ul. Zamczysko 5 km- skarpa myślęcińska panorama osiedla leśnego 6 km – Osielsko dawny cmentarz ewangielicki 8 km – kościół z XIX w. węzeł szaków (czerwony Bydgoszcz – Gościeradz, zielony Osielsko – Bydgoszcz Opławiec) – Osielsko 10 km.

Trasy w okolicy

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany). Miejscowości: Bydgoszcz i .Osielsko. Regiony: Bydgoski (powiat) i .Bydgoszcz. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021