Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co zrobić, by Twój rower był bardziej nowoczesny? Prawdopodobnie wymiana starych, zużytych części na nowe albo dodanie kilku akcesoriów lub usprawnień to pierwsze sposoby, które przychodzą Ci do głowy. A co jeżeli powiemy Ci, że możesz zamienić swój rower na elektryczny? Możesz zrobić to za pomocą zestawu do konwersji roweru na elektryczny.

Konwersja roweru na elektryczny – co to?

Konwersja to nic innego jak proces przyłączenia do tradycyjnego roweru części odpowiadających za napędzanie go energią elektryczną. Najważniejszym elementem takiej konstrukcji jest silnik elektryczny, który może być ładowany za pośrednictwem zewnętrznego źródła energii. Taki silnik powinien być lekki, ale równocześnie wytrzymały na wszelkiego rodzaju wstrząsy i warunki atmosferyczne.

Sklep e-biker posiada w swojej ofercie pełną obsługę montażu części do konwersji. Zapewniamy również przewóz kurierski, który jest częścią naszej usługi. Proces wspierany jest przez zespół doświadczonych specjalistów, który czuwa nad jego przebiegiem i z łatwością poradzi sobie z odpowiednią i szybką instalacją systemu. 

Jak przebiega konwersja?

W przypadku usług e-biker.pl, największego specjalisty w dziedzinie konwersji i sprzedaży wyposażenia do rowerów elektrycznych, są dwie opcje. Po pierwsze, można zdecydować się na zakup nowego modelu roweru, który został stworzony dokładnie na potrzeby przyłączenia napędu elekrycznego. Druga droga to wybranie opisywanej powyżej konwersji. W tym przypadku wykorzystuje się użytkowany wcześniej użytkowany rower i montuje na nim zestaw do konwersji roweru na elektryczny. 

Konwersja za każdym razem wygląda tak samo, a jej poszczególne kroki są ułożone po kolei. Najpierw, na osi tylnego koła zostaje zamontowany silnik, który jest najważniejszą częścią zestawu do konwersji roweru na elektryczny. Sklep e-biker korzysta z rozwiązań marki Rapid Ebikers, której renoma i rozwiązania sprawdziły się niejednokrotnie w systemach różnych elektrycznych jednośladów. Co wpłynęło na taki wybór? Relacja ceny do jakości jest bardzo satysfakcjonująca. Dodatkowo, te rozwiązania posiadają ponadprzeciętną wytrzymałość, która popierta została trzyletnią gwarancją. 

Kiedy silnik znajdzie się już na osi tylnego koła, kolejnym krokiem jest przyłączenie akumulatora. Będzie on zasilał sprzęt oraz centrum sterowania w postaci wyświetlacza elektronicznego, manetek i klamek hamulcowych. W pełni bezpieczna i poprawna konwersja powinna zawierać także sterownik wraz z czujnikiem prędkości. Sterownik odpowiada za przekazywanie mocy z silnika, a co za tym idzie określa intensywność wspomagania. Dzięki niemu jesteśmy w stanie za pośrednictwem manetki lub komputera sterować pracą silnika.

Sam proces nie trwa długo, szczególnie gdy jego obsługą zajmuje się doświadczony ekspert. Nie trzeba czekać długo – po maksymalnie pięciu dniach gotowy rower zostanie odesłany do Ciebie, abyś mógł cieszyć się bezproblemową jazdą w nowym stylu. Cała droga od drzwi klienta do dostarczenia gotowego sprzętu zajmuje około tygodnia. Czy to długo? Warto tyle poczekać (konwersji można dokonać w sezonie zimowym, kiedy korzystanie z jednośladu i tak jest utrudnione). Inwestycja z pewnością okaże się udana – rower elektryczny to tak naprawdę gwarancja mobilności w ekologicznym stylu i nowych wrażeń z jazdy.

Rower elektryczny – czy jest dla Ciebie?

Martwisz się dużą ilością elementów przy konwersji? Spokojnie, producenci sprzedają je jako zestaw do konwersji roweru na elektryczny wraz z baterią. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie elementy znajdą się w konwertowanym rowerze, a Ty będziesz się mógł cieszyć ekologicznym rozwiązaniem.

Nie jesteś przekonany? E-biker.pl to innowacyjna firma, która ma świadomość, że trudno jest podejmować decyzje w ciemno. Dlatego stworzyliśmy możliwość jazdy próbnej na przekonwertowanym jednośladzie. Jesteś zainteresowany zakupem zestawu do konwersji roweru na elektryczny? Z nami możesz przejechać się modelem po przystosowaniu i w pełni odczuć to, o czym piszemy – zupełnie inną jakość korzystania z roweru. Nasz sklep oferuje również konsultacje z ekspertami e-biker.pl, dzięki którym możesz sprawdzić, czy Twój rower nadaje się do konwersji.

Jaki zestaw jest dla Ciebie?

Najlepiej kierować się swoimi indywidualnymi preferencjami, zależącymi od trybu życia i celu, z którym będziesz użytkował rower. Nasz sklep oferuje jednak trzy uniwersalne propozycje. 

  • Race 2000 W.

Lubisz szybką jazdę i czujesz adrenalinę, kiedy przyspieszasz na rowerze? Race 2000 W to nasza najmocniejsza opcja. Możesz wykręcić na nim nawet 55 km/h! Robi wrażenie, prawda? Polecamy go dla doświadczonych rowerzystów

  • Medium 1000 W.

Opcja pośrednia, ale również godna uwagi. Można rozpędzić się na nim do 50 km/h, co na rowerze jest imponującą prędkością. W porównaniu z pierwszym modelem, Medium 1000 W jego przyspieszenie wydaje się nieco słabsze, ale ma za to bardziej wytrzymały akumulator. 

  • CITY 500 W.

Szukasz czegoś do jeżdżenia po mieście? Postaw na CITY 500 W. Ten model jest wyjątkowo uniwersalny – jego akumulator jest w stanie wytrzymać najdłużej, ponadto pasuje do zdecydowanej większości rowerów, także damek. 

materiał zewnętrzny