Wybierasz się na zagraniczne wakacje? Upewnij się, że masz włączony roaming. Dzięki tej usłudze będziesz mógł bez przeszkód korzystać z telefonu poza terytorium Polski.

Roaming to mechanizm, dzięki któremu Twój telefon może korzystać z nadajników innego operatora. Dzięki temu możesz używać telefonu, gdy znajdujesz się poza zasięgiem swojej sieci. Roaming umożliwia dzwonienie, wysyłanie SMS-ów i korzystanie z mobilnego internetu poza granicami Polski.

Jak włączyć roaming? Najczęściej ta usługa jest domyślnie aktywna. Przed wyjazdem warto się jednak upewnić, czy roaming jest włączony na Twojej karcie SIM. W tym celu skontaktuj się z infolinią Twojego operatora lub zaloguj się do konta, za pomocą którego zarządzasz usługami.

Opłaty za usługi w roamingu są wyższe niż opłaty w kraju – do stawek operatorzy doliczają dopłaty. Ich wysokość nie jest jednolita. To , ile zapłacisz za korzystanie z internetu i wykonywanie połączeń, zależy od tego, w jakim państwie się znajdujesz.

Roaming w nju mobile

Jeżeli jesteś klientem nju mobile, roaming możesz włączyć za pośrednictwem infolinii *610. Możesz także skorzystać ze swojego konta na stronie internetowej nju – roaming włączysz w zakładce „Sekcja usług”.

Opłaty za roaming w nju mobile uzależnione są od tego, w której Strefie jesteś. Dla ułatwienia państwa podzielone zostały na 5 stref.

Strefa 1: kraje Unii Europejskiej i kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr (Republika Cypryjska), Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Martynika, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Strefa 2: Albania, Andora, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Mołdawia, Rosja, San Marino, Serbia, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wyspa Guernsey, Wyspa Jersey, Wyspa Man, Wyspy Owcze oraz pozostałe kraje i terytoria europejskie.

Strefa 3: Kanada i USA (łącznie z Alaską i Hawajami).

Strefa 4: Arabia Saudyjska, Bangladesz, Chiny (poza Hongkongiem i Makau), Irak, Jordania, Liban, Oman, RPA, Singapur, Sudan, Syria, Tajlandia, Tajwan, Tunezja.

Strefa 5: kraje niewymienione w Strefach 1-4 oraz Hongkong i Makau, roaming satelitarny, roaming na statkach.

Roaming w nju – Strefa 1

Jeżeli korzystasz z roamingu w Unii Europejskiej, nie musisz martwić się dopłatami. W nju na kartę i na abonament za połączenia i SMS-y w roamingu UE płacisz tyle samo, co w Polsce. Bez dodatkowych opłat możesz także korzystać z paczki danych – limit danych w roamingu zależy od Twojej oferty.

Pamiętaj o tym, że gdy przekroczysz limit, za każdy kolejny 1 MB naliczana jest opłata w wysokości 2,34 gr. Aby sprawdzić, ile danych zostało Ci do wykorzystania, wyślij SMS-a o treści „ILE” pod bezpłatny numer 8095.

Szczegółowe informacje na temat roamingu w nju znajdziesz na stronie: https://www.njumobile.pl/roaming.

materiał zewnętrzny