Szlak rowerowy czerwony

Kod szlaku: CTU-218c

Doliną Brdy (szlak rowerowy, czerwony)

Tuchola – Nowa Tuchola – Wysoka Wieś – Świt – Piła-Młyn – Świt

0.00 (0%) - 0 głosy

16.2 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Spis treści:   Mapa trasy | Opis  | Komentarze

Mapa

Opis

Szlak został oznakowany w ramach projektu Borowiackie Szlaki w roku 2013.

Tekst publikowany dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Tucholi

 

CHARAKTERYSTYKA SZLAKU Doliną Brdy

Krótki szlak rowerowy wytyczony z myślą o turystach lubiących jazdę „góralem”. Największą atrakcją są okolice Brdy na wschód od Uroczyska Piekło.

PRZEBIEG SZLAKU Doliną Brdy

Szlak rozpoczyna się w Tucholi przy Ośrodku Sportu i Rekreacji i ulicami Ligi Ochrony Przyrody, Grunwaldzką, Kościuszki, Świecką, Chopina i Kolejową dochodzi do węzła szlaków przy dworcu PKP. Dalej wraz z żółtym szlakiem ul. Sępoleńską i Wiejską prowadzi na południe do Nowej Tucholi w końcówce stromym odcinkiem głębokiego jaru. Dalej wśród pól widokową drogą do Wysokiej Wsi, gdzie zostawiamy szlak żółty szlak skręca na zachód, na drogę prowadzącą z Wielkiego Mędromierza do Świtu. Po przekroczeniu drogi wojewódzkiej nr 237 z Tucholi do Gostycyna kawałek jedziemy razen z szlakiem niebieskim, w lesie szlak skręca na południe i różnymi drogami, w pagórkowatym terenie, gdzie występuje niezwykle rzadki na tej szerokości geograficznej, jarząb brekinia, prowadzi do Piły- Młyna, tam przechodzi na drugi brzeg Brdy. Przy węźle turystycznych szlaków skręca następnie na północ i szerokim uszlachetnionym traktem prowadzi do Świtu gdzie się kończy na węźle szlaków (niebieski i żółty).

 

W. Bykowski, T. Frymark, Szlaki turystyczne w Rezerwacie Biosfery Bory Tucholskie ze szczególnym uwzględnieniem Powiatu Tucholskiego, Tuchola – Bydgoszcz 2013, s. 58

Trasy w okolicy

Trasa Doliną Brdy - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Trasa Doliną Brdy - ile km?

Długość trasy wynosi 16.2 km (szczegóły)

ile czasu potrzeba na pokonanie trasy Doliną Brdy ?

Na pokonanie tej trasy o długości 16.2 km należy przeznaczyć do 2 godzin (szczegóły)

Gdzie znajduje się trasa Doliną Brdy ?

Trasa Doliną Brdy prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie (szczegóły)

Kategorie

Rodzaje szlaku: czerwony i Szlak rowerowy (znakowany). Miejscowości: Nowa Tuchola, Piła-Młyn, Świt, Tuchola, i Wysoka Wieś. Regiony: Bory Tucholskie, Tucholski (powiat), i Tucholski Park Krajobrazowy. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021