Spis treści:   Opis  | Mapa trasy  | Komentarze

Znak - Szlak pieszy czarny

Kod szlaku: KP-4002s

Tuchola – Świt (Uroczysk Brdy, szlak pieszy, czarny)

Tuchola PKP – Świt (pole namiotowe)

3.56 (71%) - 9 głosy

5.8 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Mapa

Opis

Szlak łączy pole namiotowe w Świcie z dworcem autobusowym i kolejowym w Tucholi. Szlak prowadzi początkowo asfaltem, a potem leśnymi duktami. W Tucholi ulicami Leśną i Bydgoską. Łączy się z żółtym szlakiem Nowodworskiego do Cekcyna i dociera do dworca.

W niektórych źródłach podawany jest przebieg szlaku dłużyszy o ok. 1 km do Uroczyska Piekiełko.

Tekst publikowany dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Tucholi

CHARAKTERYSTYKA SZLAKU TUCHOLA – ŚWIT

Szlak pomocniczy, ułatwiający dotarcie od stacji kolejowej w Tucholi do pola namiotowego w Świcie (odcinek dawnego szlaku „Uroczysk Brdy”).

PRZEBIEG SZLAKU TUCHOLA – ŚWIT

Od Stacji kolejowej w Tucholi szlak prowadzi na południe z szlakiem żółtym, wzdłuż torów kolejowych. Za cmentarzem odbija w lewo a następnie w prawo w ulicę Świecką. Później w prawo w ulicę Bydgoską, a następnie odbija w las na drogę do Świtu. Po drodze mija się pomnikowe dęby. Szlak dochodzi do drogi asfaltowej i kończy się za mostem na Brdzie koło pola namiotowego, gdzie znowu spotyka żółty szlak Nowodworskiego i niebieski Szlak Brdy.

 

W. Bykowski, T. Frymark, Szlaki turystyczne w Rezerwacie Biosfery Bory Tucholskie ze szczególnym uwzględnieniem Powiatu Tucholskiego, Tuchola – Bydgoszcz 2013, s. 31

Trasy w okolicy

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany). Miejscowości: Świt i Tuchola. Regiony: Bory Tucholskie, Tucholski (powiat), i Tucholski Park Krajobrazowy. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021